Kas põiepõletik häirib igapäevaelu?

Tsütiit on tüütu haigus, mis häirib tugevasti igapäevaelu. Sa ei saa minna tualetist kaugemale kui paar meetrit ning ei saa magada, sest pead väga tihti urineerima. Juba paljalt mõte tualetti minekust on ebameeldiv, kuna oled väsinud pidevast valust ja põletavast tundest urineerimisel. Sinu ainsaks sooviks on saada kiiresti terveks ja taas kord täiel rinnal elu nautida.

Tsüstiidile viitavad sümptomid

Põiepõletiku tunneb ära sagenenud ja pakilisest urineerimisvajadusest, põletustundest urineerimisel ja alakõhuvalust. Paljudel tsüstiidi juhtudel tekib urineerimisvajadus väga sageli, kuid samas on väljutatavad uriinikogused suhteliselt väikesed. Põiepõletiku tavapäraseks sümptomiks on ka uriini ebameeldiv lõhn ja värvuse muutumine. Olukord on tõsine, kui lisaks eelnevale esineb palavik ja valu seljas või küljes.

Põiepõletiku riskitegurid

Põiepõletiku tekkimist võivad soodustada erinevad tegurid. Oluliseks tsüstiidi tekkimist soodustavaks teguriks on külmetumine, mis nõrgendab organismi vastupanuvõimet nakkusele. Põiepõletikku nakatumise tõenäosust suurendab aktiivne suguelu. Raseduse ajal esineb sageli põie mittetäielikku tühjenemist, mille tõttu tekkiv jääkuriin on bakterite kasvuks soodne keskkond. Seoses menopausiga tekivad muutused kuseteede mikroflooras, mis võib soodustada põiepõletike teket. 

Rasedus

Seksuaalne aktiivsus

Isiklik hügieen

Rasestumisvastased

Menopaus

Nõrk immuunsüsteem

ARSTIDE SOOVITUSED PÕIEPÕLETIKU ENNETAMISEKS JA RAVIKS

  • Väldi külmetamist, hoia jalad ja alakeha soojas, riietu ilmale vastavalt
  • Toitu mitmekülgselt, joo piisavalt vett (1,5…2 L päevas)
  • Väldi toidus liigset suhkrut, soola ja vürtse 
  • Hoolitse puhtuse ja intiimhügieeni eest
  • Vajaduse tekkimisel ära lükka tualettiminekut edasi
  • Ägeda põiepõletiku korral ole soojas voodis, teki all
  • Kasuta D-mannoosi ja jõhvika proantotsüaniide sisaldavaid preparaate

TSÜSTIIDI PÕHJUSED

Kõige sagedamini põhjustavad põiepõletikku soolebakterid nimega Escherichia coli (E. Coli), mis põhjustavad teaduslike uuringute andmetel kuni 90% kõigist tsüstiidijuhtudest.

INTERSTITSIAALNE TSÜSTIIT

(valuliku kusepõie sündroom)

See on krooniline haigus, mille sümptomid sarnanevad põiepõletikule: sagenenud urineerimisvajadus, kusepõie pakitsus või valu, valulik urineerimine ja mõnikord valu väikevaagna piirkonnas.

MESINÄDALATE TSÜSTIIT

(kusepõie infektsioon)

See on haigusseisund, mis esineb naistel mitte ainult mesinädalate ajal, vaid ka pärast aktiivsemat suguelu (eriti uue partneriga).

Katkestage korduvate põiepõletike nõiaring

Solé Pharma® Healthcare

Aadress

Tootmisprotsess

Üks juhtivatest farmaatsiafirmadest Balti riikides, kellel on üle 50 eduka, rahvusvaheliselt tunnustatud kaubamärgi. Solé Pharma® kaasaegne tootmisüksus asub Lätis Marupes. Tootmine on kaitstud GMP sertifikaadiga ning toimib täielikult vastavalt Euroopa Liidu direktiividele.

GMP sertifikaat

ISO sertifikaat

EU sertifikaat